Lufthansa nabídne v létě 2021 nové prázdninové destinace

17.09.2020 - EvropaLetecká společnost Lufthansa plánuje v létě 2021 otevřít ze svého hlavního hubu ve Frankfurtu hned 15 nových destinací. Jedná se hlavně o cíle v Řecku - (Chania, Kavala, Korfu, Kos, Mykonos, Preveza) a ve Španělsku (Gran Canaria, Jerez de la Frontera, Tenerife). Dále to budou i jednotlivé nové destinace v Bulharsku (Varna), Egyptě (Hurghada), Chorvatsku (Rijeka), Itálii (Lamezia Terme), Kypru (Paphos) a Tunisku (Djerba). Všechny tyto nové destinace byly ve středu otevřeny pro rezervace.

Lufthansa se tak pouští do přímé konkurence s Condorem a TuiFly na lukrativním trhu letních turistických destinací. "Ještě nikdy jsme najednou nenabídli tolik nových turistických cílů najednou. Reagujeme tím na očekávání, že trh s dovolenkovými destinacemi se po pandemii obnoví rychleji než cesty za obchodem", uvedl člen představenstva společnosti Harry Hohmeister. Pro lety do 29 atraktivních turistických destinací bude ve Frankfurtu vyhrazeno 5 letadel, které nabídnou celkově 70 letů týdně.

Lufthansa tak nečeká tak na spuštění projektu Ocean a lety nabízí přímo pod svou značkou. Je ovšem pravděpodobné, že toto je strategie společnosti. Je možné, že ke spuštění projektu Ocean do léta dojde a tyto lety bude pro Lufthansu zajišťovat interně právě dceřiná společnost Ocean. Bude teď zajímavé sledovat, zda k podobnému skokovému rozšíření nabídky prázdninových destinací na léto 2021 dojde i na dalších hlavních hubech Lufthansy a jejích dceřiných společností.

Airbus A320-211 registrace D-AIPZ ve Frankfurtu. Nad ním přistává Boeing B737-530 registrace D-ABIC na dráhu 25L, květen 2002 (foto: Konstantin von Wedelstaedt / WikimediaCommons)

Štítky