Bizjet pro 8 cestujících bude létat na nové lince z rakouského Lince do Německa

06.10.2020 - EvropaOd 12 října začne fungovat velice zvláštní linka mezi hornorakouským Lincem a Düsseldorfem. Linku bude obsluhovat letadlo typu Cessna Citation s celkem 8 místy. Provozovat jej bude letecká společnost Jet Fly Airline celkem 4x týdně s odletem v 06:30 ráno z Lince a příletem v 07:45 do Düsseldorfu. Nazpět letadlo poletí v 18:00 hodin, přistání v Linci je plánováno na 19:15. Létat se má v pondělky, úterky, středy a čtvrtky. To, že nabídka míří na obchodní cestující je jasné při pohledu na cenu letenky - jednosměrný let je nabízen za 650 euro.

Tuto zprávu je nutno číst v kontextu se zrušením původního plánu na obnovu letů Lufthansy a její dcery Austrianu na obnovení linek z Lince do Frankfurtu a Düsseldorfu, které měly být od října opět obnoveny, jenže kvůli nízké poptávce se jejich opětovný start rozhodla Lufthansa posunout až na jaro 2021. Tím otevřela na trhu díru pro Jet Fly Airlines. Poznamenejme, že dříve četné letecké spojení z Lince do Vídně již bylo dříve kvůli postupnému vylepšení železničního koridoru mezi Vídní a Lincem zcela nahrazeno častými přímými vlaky mezi letištěm ve Vídni a Lincem s jízdní dobou pod 2 hodinami. Austrian ve spolupráci s ÖBB na vlaky rovněž vystavuje letenky a garantuje ve Vídni přestup. Navíc mezi Linzem a Düsseldorfem se lze přepravit přímo nebo s jedním přestupem za 7-8 hodin cestovního času i po železnici.

Přesto společnost Jet Fly Airline očekává, že její projekt bude úspěšný. Bude velice zajímavé sledovat, zda firmy vysílající z Horního Rakouska obchodní cestující budou ochotny tyto ceny akceptovat a zda se tento neobvyklý model alespoň do dobu přerušení linek Lufthansy skutečně osvědčí.

Cessna 550B Citation Bravo Jet Fly, Groningen (foto: Peter Bakema / Winimedia Commons)

Štítky