Letoun SmartWings vyjel při startu v Moskvě z ranveje

13.01.2019 - EvropaNa moskevském letišti Šeremetěvo vyjel během startu Boeing 737-900ER (OK-TSM) společnosti SmartWings z dráhy a skončil ve sněhové závěji. K události došlo dnes ve 14:16 místního času. Letoun se 40 cestujícími a 7 členy posádky mířil na lince QS1003 do Prahy. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Kvůli nasazení záchranářů a následnému vyproštění letadla byla podle mluvčí letiště Šeremetěvo krátce uzavřena tato dráha a zpozdilo se tak zhruba třicet letů. Letoun byl následně přetažen na odbavovací plochu, kde se podrobí prohlídce techniků.

Mluvčí společnosti SmartWings Vladimíra Dufková k incidentu uvedla: „„Kapitán letadla byl nucen přerušit vzlet ve fázi rozjezdu z důvodu nesymetrického náběhu tahu motorů na dráze kontaminované sněhem a ledem.“

??

??? ?? ? «???????????». «?????-737» ??????? ???????????? ????????? ?? ??????? ???????-?????????? ??????. ?? ????? ?????????? 47 ???????. ? ???????, ????? ?? ?????????. ? ??? ???? ????????. ?? ????? ????????, ??????? ?????? ??? ???????? ? ????????, ???????? ??????? — ?? ?????? ???? ? ????? ???? ???????? ????????????. https://www.1tv.ru/n/358648

Zve?ejnil(a) ??????? ??????? ?????? dne Ned?le 13. ledna 2019

Reportáž státního Prvního kanálu (zdroj: Первый канал/Facebook)

Zástupkyně moskevského mezioblastního oddělení Vyšetřovacího výboru Ruské federace Larisa Markovetsová k incidentu řekla: „Podle vyšetřování by mohly být důvodem incidentu chyba pilota nebo nekvalitní práce pozemních služeb při úklidu dráhy."

Štítky