Letiště v Memmingemu oznámilo rekordní počty cestujících

07.01.2019 - EvropaLetiště v německém Memmingemu zveřejnilo dnes přepravní statistiky za rok 2018. V loňském roce prošlo letištěm celkem 1 492 553 cestujících, což je rekord v dosavadní historii. V porovnání s předchozím rokem zaznamenalo letiště v Memmingemu vysoký růst o 26,5 %. Podle počtu odbavených cestujících byl Memmingem třetím největším letištěm v Bavorsku (po Mnichovu a Norimberku). Počet pohybů vzrostl vloni o 9,2 % na 22 508 pohybů.


Letouny společností Ryanair a Pobeda na letišti v Memmingemu (foto: © Flughafen Memmingen GmbH)

V rámci zimního letového řádu 2018/19 létají pravidelně do Memmingemu společnosti Ryanair, Wizz Air a Pobeda, které zajišťují provoz do 36 destinací. Předběžný letní letový řád 2019 počítá s lety do 44 destinací. V letní sezóně charterové lety pro potřeby cestovních kanceláří zajistí společnosti Blue Island, Corendon Airlines, Fly Egypt, Luxair a People's Viennaline.

Největším dopravcem na letišti je irský Ryanair, který zde bázuje dva letouny Boeing 737-800. Destinací číslo jedna je londýnské letiště Stansted následované Sofií, Kyjevem a Palma de Mallorkou.

Letecký pohled na letiště v Memmingemu (foto: © Flughafen Memmingen GmbH)

Pro rok 2019 počítá management letiště s dvouciferným růstem okolo 10 % a odbavením 1,65 milionu cestujících. Plánovaný růst by byl ještě o něco vyšší, nicméně letiště čeká v září dvoutýdenní uzavírka kvůli rozšiřování ranveje.

Štítky