Letiště v Charleroi poprvé odbavilo přes 8 milionů cestujících

10.01.2019 - EvropaBelgické letiště Brusel South Charleroi Airport zveřejnilo přepravní statistiky za loňský rok. Letiště, které slouží především nízkonákladovým aeroliniím, odbavilo v roce 2018 celkem 8 029 680 cestujících. Výsledek je to rekordní, letiště totiž poprvé ve své historii překročilo hranici 8 milionů pasažérů odbavených během jednoho roku. V porovnání s předchozím rokem se jedná o 4% nárůst.

Terminál na bruselském letišti Charleroi (foto: Hombre del rio/Wikimedia Commons -  CC BY-SA 3.0)

V loňském roce letiště získalo devět nových pravidelných linek. Nejzajímavější novinkou byla dálková linka společnosti Air Belgium do Hongkongu. Linka však byla krátce po otevření kvůli nízkým počtům cestujícím zrušena. Mezi nejpopulárnějšími destinacemi byly cíle ve Španělsku, Francii, Maroku a v Polsku.

Letos na jaře získá Charleroi tři nové linky. Nízkonákladová společnost Ryanair nabídne nové spojení do Beziers ve Francii a TUI fly Belgium otevře nové spojení do Montpellier a Antalye.

V říjnu loňského roku byly zahájeny práce na rozšíření prostor pro cestující. Větší má být plocha pro restaurace a občerstvení. Počítá se rovněž s rozšířením plochy pro duty free obchody. Úpravy terminálu pro cestující by měly být dokončeny začátkem příštího roku.

Štítky