Letiště Praha zrušilo tendr na taxislužbu, soutěž vypíše znovu

28.09.2021 - Česká republikaKoncesní řízení na nového poskytovatele taxislužby na Letiště Václava Havla Praha bylo zrušeno. Společnost Letiště Praha k tomuto kroku přistoupila po zvážení připomínek některých uchazečů, které vznesli na základě výkladu legislativy ze strany ministerstva dopravy.

Podle letiště někteří soutěžící zpochybňují realizování elektronické objednávky u řidiče a na přepážce. Účastníci tendru se obávají, že na příjem takových objednávek by se mohlo nahlížet jako na nezákonnou praxi. Letiště Praha by tak mohlo přijít o nejvýhodnější nabídku.

„Od vyhlášení výběrového řízení v květnu jsme obdrželi řadu připomínek i výhrad. Protože chceme postupovat transparentně a zároveň je naším cílem zachovat kvalitu produktu vůči všem segmentům cestujících, rozhodli jsme se znovu provést tržní konzultaci a tendr co nejdříve vypsat znovu,“ uvedl k rozhodnutí o zrušení tendru Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

(ilustrační foto: Letiště Praha)

Podle Letiště Praha jednoduchá úprava zadávacích podmínek nebyla možná, protože by zasahovala do základů nastaveného obchodního modelu. „Pokud by Letiště Praha připustilo možnost poskytování jízd na taxametry jako alternativní způsob odbavení impulsivních zákazníků, znamenalo by to zcela jiný způsob výpočtu nájemného. Letiště se tak musí znovu obrátit na trh, což v průběhu koncesního řízení nesmí, a projednat možnosti nastavení nového modelu tak, aby mohlo získat co nevýhodnější nabídky při zachování všech ostatních klíčových parametrů kvality,“ uvedlo Letiště Praha v tiskové zprávě.

Letiště Praha počítá s tím, že v následujících měsících vypíše nové koncesní řízení. Od nového modelu si letiště slibovalo zachování kvality služby vůči všem segmentům cestujících.

Témata