Letiště Praha věnovalo 13 milionů Kč na komunitní projekty v okolí

26.12.2018 - Česká republikaVánoční dárek v podobě finančního příspěvku na činnost či konkrétní projekty získaly letos od Letiště Praha nejrůznější spolky a sdružení, ale také několik osob se zdravotním hendikepem. Letiště je každoročně podporuje v rámci svých grantových programů komunitní život v blízkém okolí, které svým provozem ovlivňuje. Již tradičně jsou koncem roku rozdělovány finance v rámci grantu Dobré sousedství, který funguje bez přestávky od roku 2007.

Vstup do odletové haly Terminálu 2 (foto: Letiště Praha)

„Realizace podobných činností jde samozřejmě snadněji s finanční podporou a stalo se již zvykem, že v této oblasti v nás mají místní spolky silného partnera. Pro letošní rok jsme s ohledem na dobré finanční výsledky firmy navýšili rozpočet grantového programu o 3 miliony korun na celkových 13 milionů a mohli jsme tak podpořit vice prospěšných projektů,“ uvedl Jiří Kraus, místopředseda představenstva Letiště Praha.

Letos tak měli radost například skauti z Roztok, kteří se obrátili na letiště s prosbou o novou klubovnu. Letiště Praha rovněž podpořilo organizaci Horizont, která provozuje denní stacionář a nabízí také kulturní akce pro seniory. Dlouhodobě je podporováno také Rehabilitační centrum pro nevidomé Dědina, které v letošním roce získalo finance na vybavení vzdělávací počítačové učebny pro své klienty.

Folklorní soubor Muzička z Prahy 6 si díky příspěvkům od letiště postupně obnovuje své vybavení. Postupně si tak pořídil nový cimbál, kontrabas a kroje pro celý soubor. Letos získané finance věnuje soubor na projekt folklorních koncertů a vydání CD cimbálové muziky.

Letiště Praha rovněž podpořilo několik sportovních klubů a akcí. TJ Sokol Jeneč obdržel peníze na rekonstrukci a vybavení kabin pro mládež, TJ Suchdol na pořízení nových bezpečnostních branek a třeba Kopaninský spolek na akci Běhej s námi.

Pravidelným příjemcem podpory je také Klokánek Hostivice, který poskytuje dočasný domov. Děti z klokánků se pravidelně účastní i různých akcí přímo na letišti.

Témata