Letiště Praha po dlouhé přestávce obnoví exkurze

12.10.2021 - Česká republikaFanoušci letadel a letecké dopravy se budou moci opět podívat do zázemí letiště a poznat provoz letiště, navštívit letištní hasiče a sledovat přistání a starty letadel z několika desítek metrů. Letiště Praha oznámilo, že po dlouhé přestávce způsobené pandemií onemocnění covid-19 obnoví oblíbené exkurze.

„Měli jsme opakované žádosti zájemců o obnovu této populární turistické atrakce. Je to nejlepší způsob, jak letiště zblízka ukázat lidem a získat tak další příznivce letectví a příznivce jeho budoucího rozvoje,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Zásahový speciál Rosenbauer Panther letištních hasičů (foto: Letiště Praha)

Jako první nabídne letiště exkurze pro školní a zájmové skupiny. Rezervační systém letiště již ukazuje dva termíny pro skupinové exkurze v druhé polovině října. Ke konci měsíce mají být podle letiště k dispozici také exkurze pro individuální návštěvníky.

Možnost rezervací bude spuštěna od 15. října na adrese www.prg.aero/exkurze. Skupiny mohou zatím exkurze objednávat telefonicky nebo mailem. Ceny exkurzí zůstávají, jak pro individuální návštěvníky, tak pro skupiny, nezměněny. Dospělí v rámci exkurzí pro jednotlivce zaplatí 220 korun, studenti a důchodci 110 korun a děti od 4 do 15 let 100 korun.

Nově budou exkurze začínat na Terminálu 2 (dosud začínaly v Terminálu 3 v areálu Jih). Návštěvníci, kteří přijedou na exkurzi autem, budou moci zaparkovat před Terminálem 2. Spolu se vstupným na exkurzi zaplatí parkovné 100 korun na tři hodiny.

Exkurze do svého zázemí spustilo Letiště Praha v roce 2008. Podobně jako v zahraničí si exkurze získaly poměrně velkou popularitu a zázemí letiště si prohlédly desítky tisíc lidí. Letiště postupně přidalo další prohlídkové trasy a nabídlo i individuální fotoexkurze.

Témata