Krátce z Prahy: ECAir, Mattoni bar a vodní slavobrána

04.06.2016 - Česká republikaLetoun v barvách exotického dopravce přistál v pátek odpoledne na ruzyňském letišti. Po téměř osmihodinovém nonstop letu z Brazzaville dosedl na dráhu letiště Boeing 737-700 (OO-JJI) v barvách letecké společnosti ECAir – Equatorial Congo Airlines. Revizi letounu si u ČSA Technics objednal vlastník letounu, belgická letecká společnost Jetairfly. Ta B737-700 pronajala vloni v srpnu i s posádkou ECAir z Konžské republiky. Podle dat Flightradar24 letoun létal zejména na vnitrostátní lince Brazzaville - Pointe Noire.

ECAir - Equatorial Congo Airlines - Boeing 737-700
Letoun ECAir - Equatorial Congo Airlines na ruzyňském letišti (foto: © Centaureax)

Vodní slavobránu, kterou přivítalo Letiště Praha novou linku Air Canada Rouge, zařadil do svého výběru server Anna.aero. V týdenním přehledu porotci serveru zábavnou formou hodnotí vybrané slavobrány. U té pražské porotci ocenili celkové barevné sladění do červenobíle – červenobílá barva hasičských vozů, červenobílé pruhy na sloupech a ve stejných barvách letoun Air Canada Rouge.

Praha - vodní slavobrána pro Air Canada Rouge
(zdroj: Anna.aero)

Ve středu 1. června zahájil v příletové hale Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha provoz nový Mattoni Bar. Podnik provozovaný společností Lagardere Food Services nabízí vedle minerálky Mattoni další nealkoholické nápoje, teplé nápoje, pivo, víno koktejly. Návštěvníci si mohou v baru rovněž zakoupit drobné občerstvení.

 

 

Štítky