KrasAvia má první ATR registrované v Rusku

10.02.2021 - EvropaRuská letecká společnost KrasAvia nasadila do provozu dva starší letouny ATR 72-500. Jedná se o vůbec první letouny ATR, které mají ruskou registraci. Letouny byly zakoupeny v listopadu loňského roku od švédské leasingové společnost Erik Thun.

KrasAvia - ATR 72-500 (foto: KrasAvia)

První komerční lety s ATR 72 uskutečnila KrasAvia 5. února z Krasnojarsku do Novokuzněcku a 6. února do Barnaulu. Počet cílů, do kterých budou létat tato letadla, se má postupně rozšířit.

ATR 72-500 jsou prvním západním typem ve flotile KrasAvia. Společnost s nimi v rámci modernizace nahradí starší Antonovy An-24/An-26. V porovnání s An-26 mají ATR 72 vyšší kapacitu, místo 43 až 72 sedadel, a také delší dolet až 1800 kilometrů. Důležitá je i samotná ekonomika provozu ATR, které jsou výrazně úspornější v porovnání s An-24/An-26.

Uvedením ATR 72 do komerčního provozu program obnovy flotily KrasAvia podle jejího ředitele Andreje Jegorova začal. V letošním roce se chce zaměřit doplnění flotily vrtulníků, což je v oblasti, kde společnost působí důležitý dopravní prostředek.

(foto: KrasAvia)

Kras Air má hlavní základnu na letišti v Krasnojarsku, s 1,1 milionem obyvatel, třetím největším městě na Sibiři. Společnost léta se svými letouny a vrtulníky na pravidelných i charterových regionálních linkách v oblasti Dálného severu. Vlastníkem společnosti je vláda Krasnojarského kraje.

Štítky