Korean po koupi většinového podílu v Asianě plánuje sjednotit low cost dcery do jediné společnosti

04.12.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Korean Air Co., Ltd. dne 16. listopadu oznámila, že získá většinový podíl v konkurenční společnosti Asiana Airlines. Získání zhruba 63 procentního podílu bude stát Korean Air v přepočtu necelé 2 miliardy eur. Ve financování transankce má figurovat i státem kontrolovaná banka Korea Development Bank.

Jen pro představu - flotila Korean Air čítala v listopadu 2020 zhruba 170 letadel, dceřiný low cost Jin Air 28 letadel. Asiana Airlines měla ve flotile 83 letadel a její nízkonákladová dceřinná společnost Air Busan 24 letadel.

Začátkem prosince oznámilo vedení společnosti Korean Air, že plánuje nízkonákladové dceřiné společnosti Jin Air a Air Busan spojit do společné organizace, která by měla vystupovat pod jednotnou značkou. Rovněž Asiana se má plně včlenit pod značku Korean. Ačkoli úplně jasno má být až v březnu 2021, avšak již nyní se zdá být pravděpodobné, že značka Asiana Airlines se navždy stane minulostí.

Airbus A380 společnosti Asiana přistává na letu ze Soulu na letišti v japonské Osace, květen 2015 (foto: lasta29, Wikimedia Commons, CC BY 2.0)

Témata