Korean Air zahájil lety do Prahy

16.05.2004 - Česká republikaSpojení mezi Prahou a jihokorejským Soulem bude podle letového řádu zajišťovat třikrát týdně dálkové letadlo Airbus A 330-200 s kapacitou 257 cestujících, 23 míst je k dispozici v business třídě, 234 sedadel v ekonomické třídě. Jedná se o první pravidelnou linku do Prahy provozovanou typem Airbus A330. V historii ruzyňského jde o jedno z největších letadel, které k nám kdy létalo na pravidelné lince (po DC-10 Ariana, Il-86 Aeroflotu a L1011 Delta Air Lines).

Nová linka bude provozována třikrát týdně (v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu) s odletem ze Soulu v 13:20 místního času a příletem na ruzyňské letiště v 17:40 hodin. Odlet z Prahy je v 19:20 ve stejné dny. Po 10 hodinách a 10 minutách letu pak letadlo přistane ve 12:30 místního času následujícího dne v Soulu. Cestující v Soulu mohou využít návazných přípojných spojů do dalších destinací na Dálný východ, jihovýchodní Asie či Austrálie.

Reklama Korean Air na novou linku do Prahy.
Reklama Korean Air na novou linku do Prahy.
Společnost Korean Air propojila zahájením letů do Prahy dvě domovská letiště členských společností letecké aliance SkyTeam. ČSA již od prvního dne budou zajišťovat pro jihokorejského dopravce odbavovací služby a palubní občerstvení. Současně budou ČSA vystupovat v Česku a na Slovensku coby výhradní obchodní zástupce společnosti Korean Air. Od 1. července by měla být linka provozována jako codesharový spoj obou dopravců. "Tato nová přímá linka uspokojí zvyšující se poptávku po cestách do střední a východní Evropy a přiláká více turistů do regionu, protože Česká republika tento měsíc vstoupila do EU." uvedl Yang-Ho Cho, výkonný ředitel Korean Air.

Nová linka Korean Air má být prozatím provozována jenom v letní sezóně do konce října. Již první dnešní let do Prahy byl velmi dobře obsazen cestujícími nejenom v ekonomické, ale i v business třídě. Zájem o lety Korean Air do Prahy je v Jižní Koreji poměrně značný zejména ze strany cestovních kanceláří organizující cesty do Evropy, takže se uvažuje i o nasazení většího letounu Boeing 747.

Jihokorejské národní aerolinie Korean Air Lines byly založeny v roce 1962 jihokorejskou vládou jako náhrada za dřívější Korean National Airlines. V prvních letech se společnost soustředila na regionální lety. Rychlý rozmach nastal po zprivatizování aerolinie skupinou Hanjin Transport, kdy krátce na to společnost zahájila s letouny Boeing 707 lety do Hongkongu a Japonska. V roce 1971 korejské aerolinie zahájily lety do USA (Los Angeles), o dva roky zařadily do své flotily první Boeing 747 a otevřely první linku do Evropy (Paříž). Charakteristický bleděmodrý nátěr svých letadel spolu s novým označením Korean Air společnost zavedla v roce 1984. V současnosti Korean Air s flotilou 116 letadel provozuje téměř 400 letů osobní přepravy denně do 87 měst ve 31 zemích.

Štítky