Korean Air bude létat do Prahy

22.01.2004 - Česká republika



Ruzyně tak získá po delší době dálkovou mezikontinentální linku, navíc s rychle rozvíjejícím se regionem Dálného východu. Tato událost je důležitá nejenom pro ruzyňské letiště, ale i pro České aerolinie. Otevřením dojde k důležitému propojení dvou hubů členských aerolinií SkyTeamu. České aerolinie budou moci získat tranzitující cestující z Dálného Východu, kteří budou pokračovat do dalších evropských destinací, Korean Air naopak cestující z regionu střední Evropy, kteří budou ze Soulu cestovat dále do Japonska, Číny, Jihovýchodní Asie a do Austrálie.

Nová linka bude provozována třikrát týdně vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu. Na trase mezi Soulem a Prahou bude létat letoun Airbus A330-200 společnosti Korean Air. Linka bude provozována jako společná tzv. code-sharová linka s ČSA, kde ČSA budou mít vyhrazený blok míst, který začnou prodávat svým cestujícím. Pravidelná linka přiletí do Prahy po 10 hodinách a 10 minutách přímého letu vždy v 17:10 hodin a její cestující tak budou moci využít velkého množství podvečerních a večerních odletů ČSA z Prahy do řady evropských destinací. Odlet zpět do Jižní Koreje je naplánován na 19:20 hodin.


V červnu 2003 přivezl Airbus A330-300 do Prahy delegaci korejského olympijského výboru. (Foto: Petr Popelář)

Spolupráce mezi ČSA a Korean Air nezačíná až nyní, obě společnosti již úzce spolupracují zejména v oblasti přepravy zboží a pošty, ČSA se staly generálním agentem Korean Air pro přepravu carga. "Dosud jsme fungovali tak zvaně off – line, kdy jsme na kamionech převáželi zboží Korean Air do Prahy a odtud putovalo na našich letadlech dál," objasnil ředitel ČSA Cargo Kamil Slavík. "Nyní startujeme in – line spolupráci a staráme se o cargo z korejského letiště Incheon do Prahy, odtud ho opět můžeme, buď letecky nebo kamiony, vozit do dalších cílových míst".

Soulské letiště Incheon, které bylo otevřeno 28. března 2001, patří k nejmodernějším tranzitním hubům světa, letiště má velmi výhodnou polohu pro tranzitní lety do Číny a Japonska, Peking či Tokyo jsou vzdáleny dvě hodiny letu. V anketě společnosti Skytrax, která se zabývá hodnocením kvality služeb v letecké dopravě, skončilo soulské letiště v celosvětovém hodnocení na šestém místě.

Témata