Kom Airlines předběžně objednaly letouny Superjet 100

28.12.2018 - Asie & AustrálieRuský výrobce Sukhoi Civil Aircraft (SCAC) získal dalšího zájemce o letouny Superjet 100. Nová thajská letecká společnost Kom Airlines uzavřela spolu s thajskou firmou WishV uzavřely třístranný letter of intent na šest letadel SSJ-100. Předběžná dohoda byla uzavřena ve čtvrtek v Bangkoku za přítomnosti ruského ministra průmyslu a obchodu Děnisa Manturova. Kontrakt by měl být finalizován v 1. pololetí příštího roku.

Podpis dokumentu mezi SCAC a Kom Airlines (foto: SCAC)

Objednané Superjety 100 budou dodány ruským výrobcem v konfiguraci pro 100 cestujících při uspořádání do jedné třídy. Dodávka objednaných letadel má proběhnout v letech 2019-20. SSJ-100 mají létat na vnitrostátních i mezinárodních linkách nového dopravce. O společnosti Kom Airlines nejsou dostupné další informace.

Superjet 100 v barvách výrobce (foto: SCAC)

Kom Airlines nebudu prvním provozovatelem letadel Superjet 100. Od roku 2016 provozuje tyto letouny thajské vojenské letectvo, které má v současnosti ve své flotile tři SSJ-100 ve VIP úpravě, které jsou určeny pro přepravu vysokých vojenských hodnostářů, vládních činitelů a členů královské rodiny. V roce 2010 uzavřela předběžnou objednávku na Superjety 100 také společnost Orient Thai Airlines. Kontrakt na dvanáct letadel s opcí na dalších dvanáct kusů však nebyl nikdy finalizován.

Superjet 100 thajského vojenského letectva (foto: SCAC)

Témata