Kanada uvolňuje přísný režim. V září se otevře i turistům.

22.07.2021 - USA & KanadaKanada měla dosud jedny z nejpřísnějších opatření proti šíření koronaviru. Cestující s trvalým pobytem, pracovním nebo studijním vízem mohli vstoupit do země jen jedním ze 4 mezinárodních letišť, která byla jako jediná oprávněná přijímat cestující ze zahraničí i během restrikcí proti šíření pandemie. Byla to letiště v Calgary, Montréalu, Torontu (letiště Pearson) a Vancouveru. Po příletu museli dosud všichni cestující ze zahraničí bez ohledu na negativní test nebo ukončené očkování do 3 denní karantény v letištním hotelu, kde vyčkali výsledky kanadského PCR testu provedeného ihned po příletu. Poté byl negativně testovaný cestující přemístěn do hotelu v centru města, kde strávil zbytek 14 denní preventivní karantény. A to celé vše na náklady cestujícího.

Podle kanadského ministra zdravotnictví Patty Hajdu umožňuje narůstající vysoká proočkovanost kanadských občanů stejně jako klesající počty denně nově nakažených uvolnit hranice i pro turistické cesty. Nejprve se tak stane s USA, a to již 9. srpna 2021. Podle současných plánů budou moci do Kanady přijet jen ti cestující, kteří mají ukončené očkování. Musí se též registrovat v aplikaci "ArriveCAN". Cestující bez ukončeného očkování se budou muset prokázat negativním testem a navíc se budou muset nadále podrobit hotelové karanténě. Kanada plánuje navíc příchozí cestující náhodně vybírat a testovat vlastním testem.

Od 7. září plánuje Kanada otevřít se plně očkovaným cestujícím i z ostatních destinací zbytku světa. Letecké společnosti si od tohoto rozhodnutí slibují nárůst poptávky po letech do Kanady.

Kanadská vlajka (foto: Michal Klajban, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata