Jordan Aviation požádaly o povolení pro lety do USA

11.01.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Jordan Aviation požádala americké ministerstvo dopravy DOT o povolení k zahájení pravidelných letů mezi Jordánskem a USA, informoval server Routesonline.com. Jordánská společnost by chtěla začít létat začátkem dubna. Plánované destinace v USA nebyly specifikovány.

Airbus A320 společnosti Jordan Aviation (foto: Russell Lee/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Mezi Jordánskem a USA od poloviny 80. let 20. století létají tradičně národní aerolinie Royal Jordanian. Prvními cíli v USA byly New York-JFK a Los Angeles, které byly obsluhovány linkami s mezipřistáním ve Frankfurtu nebo v Londýně. V současnosti Royal Jordanian udržují provoz na linkách z Ammánu do Chicaga, Detroitu a New Yorku-JFK.

Společnost Jordan Aviation byla založena v roce 1998 a dlouhou dobu se zaměřovala na charterové lety a ACMI pronájmy. Aerolinie dlouhodobě zajišťuje leteckou přepravu pro mírové síly OSN. Před několika lety Jordan Aviation rovněž začaly létat na pravidelných linkách. V současnosti společnost létá na vnitrostátní lince z Ammánu do Akaby a dále na mezinárodních linkách do Bagdádu, Dubaje, Káhiry a Šardžá. Linky do Džiddy, Istanbulu a Kuvajtu jsou v současné situaci pozastaveny.

Flotila Jordan Aviation se skládá ze čtyř Boeingu 737-300, jednoho 737-400, dvou Airbusů A320, dvou A330-200, dvou B767-200 a jednoho B777-300.

Témata