Jihoafrický low-cost Mango přerušuje lety

27.07.2021 - AfrikaNízkonákladová společnost Mango dnes pozastavila až do odvolání všechny své lety. Důvodem jsou neuhrazené platby za navigační služby místnímu řízení letového provozu ATNS. Uvedl to na sociálních sítích šéf aerolinie William Ndlovu. Aerolinie kvůli dopadům pandemie koronaviru měla finanční problémy již několik měsíců. Společnost se zatím nedostala k finanční pomoci ze strany Jihoafrické vlády. Důvodem bylo zpoždění ve vyplacení prostředků dceřiným společnostem SAA - South African Airways.

Boeing 737-800 společnosti Mango přistává na letišti v George (foto: Bob Adams/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Management Mango se včera dohodl s akcionářem, společností SAA, na záchraně aerolinie. V příštím týdnu by mělo být zveřejněny podrobnosti o financování dceřiných společností SAA ze státní pomoci. To dává naději, že lety společnosti Mango budou opět obnoveny. To potvrdil i Ndlovu, který uvedl, že cílem managementu je, co nejdříve se vrátit k normálnímu provozu. Šéf aerolinie se rovněž cestujícím omluvil za způsobené nepříjemnosti a požádal je o trpělivost při řešení problému.

Společnost Mango byla již jednou nucena přerušit své lety koncem dubna. Tehdy byly důvodem dluhy za letištní poplatky vůči jihoafrickému provozovateli letišť ACSA. Po vyjednání dohody o splácení závazků se podařilo lety obnovit.

Nízkonákladová aerolinie Mango zahájila provoz v roce 2006. Od jejího založení jsou jediným jejím akcionářem South African Airways. Společnost má hlavní základnu na mezinárodním letišti Olivera Tamba v Johannesburgu. Flotila se skládá z devíti Boeingů 737-800, z nichž v provozu byly jen tři letouny, ostatní byly odstaveny. Před současným zastavením provozu společnost létala jen z Johannesburgu do Kapského Města a Durbanu. Dříve svými linkami obsluhovala také Bloemfontein, George, East London, Gqeberta a Zanzibar.

Štítky