Jihoafrický Comair chce zrušit objednávku na Boeingy 737 MAX

15.03.2021 - AfrikaLetecká společnost Comair se nachází kvůli pandemii onemocnění covid-19 a souvisejícími omezeními ve složité finanční situaci. Vloni koncem března byla aerolinie nucena přerušit své lety s cestujícími. V květnu pak management požádal o povolení restrukturalizace a v září akcionáři schválili záchranný plán.

První dodaný Boeing 737 MAX 8 společnosti Comair létá v barvách British Airways (foto: Boeing)

Tento plán byl začátkem tohoto měsíce aktualizován s tím, že společnost chce zrušit svou objednávku na letouny Boeing 737 MAX. V roce 2014 Comair objednal celkem osm letadel 737 MAX 8, přičemž jeden letoun aerolinie převzala v březnu 2019 krátce před celosvětovým uzemněním tohoto typu. Společnost již na podzim loňského roku oznámila, že nepočítá s tím, že by se tento jediný 737 MAX vrátil do provozu.

Společnost Comair byla založena v roce 1943 jako Commercial Air Services. Po skončení 2. světové války zahájila pravidelné lety mezi Johannesburgem a Durbanem. Comair létá jako frenčíza British Airways a dále provozuje nízkonákladovou značku Kulula.com. Pod značkou British Airways společnost před vypuknutím pandemie vedle spojení mezi velkými jihoafrickými městy létala také do Namíbie, Zambie, Zimbabwe a na Mauritius. Kulula.com se zaměřuje výhradně na low-cost vnitrostátní lety.

Štítky