JetBlue představil nové livery, letadla budou v jasně modré barvě

15.06.2023 22:27 - USA & KanadaAmerická nízkonákladová společnost JetBlue Airways představila ve středu nové livery svých letadel. Místo dosavadní dominantní bílé barvy bude trup letadel nabarven jasnou modrou barvou. Název společnosti pak bude v přední části trupu napsán bílou barvou.

Prvním letadlem v novém livery Jetblue Airways je Airbus A321 (foto: Jetblue Airways)

„Nové barvy nám pomáhají vyniknout vedle tradičních dopravců a jsou skvělým odrazem naší role disruptora, který jedinečně kombinuje nízké ceny letenek a skvělé služby,“ uvedla Jayne O'Brien, šéfka marketingu společnosti JetBlue. Nové livery navazuje na novou korporátní identitu společnosti, která byla představena začátkem letošního roku.

Dosavadní standardní livery společnost používala od zahájení provozu v roce 2020. Letadla v novém livery by měla být zdálky rozpoznatelná. Společnost následuje příkladu jiných leteckých dopravců a napsala název společnost i na spodek trupu, aby byl viditelný ze země u nízko letících letadel.

Jako první byl v nových barvách představen Airbus A321 registrace N982JB. Letadlo bylo nasazeno během čtvrtka na běžné linky s cestujícími. Záď a ocasní plochy tohoto A321 obsahuje stylizované zobrazení lístků máty v modré barvě, což je odkaz na byznys produkt Mint.

Nové barvy mají postupně získat všechna letadla JetBlue. Společnost předpokládá, že na ocasních plochách se budou střídat různé vzory, přičemž budou rovněž využity vzory použité na dosavadním livery.

JetBlue Airways v současnosti provozují 275 letadel, přičemž páteří flotily je 130 Airbusů A320 a 63 A321. Společnost postupně do flotily zařazuje nové Airbusy A220-300, A321neo a A321LR. Vedle nich ještě provozuje 48 letadel Embraer 190.

Témata