JetBlue chce létat do Evropy také z Floridy

18.02.2023 - USA & KanadaAmerická nízkonákladová společnost JetBlue Airways oznámila svůj záměr zahájit lety do Evropy také z Fort Lauderdale. Plán souvisí s plánovanou fúzí se Spirit Airlines, která má na letišti Hollywood International ve Fort Lauderdale rovněž silné postavení. Jetblue očekává po spojení rychlou expanzi na tomto letišti a v roce 2027 chce zde dosáhnout až 250 odletů denně.

„Ačkoli oba dopravci zaznamenali ve Fort Lauderdale úspěch, spojení Jetblue a Spirit uvolní dlouhodobé příležitosti k přidání dalších domácích a mezinárodních linek, které by jinak nebyly možné," uvedly JetBlue Airways v tiskové zprávě.

JetBlue Airways mají ve své flotile pět letadel Airbus A321LR, se kterými létají na transatlantických linkách do Evropy (foto: JetBlue)

Plány spojeného dopravce zahrnují otevření linek do 30 nových destinací z Fort Lauderdale a navýšení frekvencí letů do zhruba 30 stávajících cílů. Díky konkurenceschopnějšímu postavení na floridském letišti by chtěly JetBlue nově nabídnout také nové linky do Evropy. Konkrétní evropské cíle, které by společnost z Floridy operovala nebyly zveřejněny.

Podle společnosti je letiště ve Fort Lauderdale atraktivní alternativou k letům z Miami. Mezi dalšími novými destinacemi mají být Antigua, Belize, Liberia v Kostarice a rovněž další americká města jako například Cincinnati, Minneapolis, Memphis či Savannah.

Oznámení Jetblue přichází jen několik dnů poté, co Norse Atlantic Airways ohlásily otevření nových linek z londýnského letiště Gatwick do Fort Lauderdale a Orlanda.

Společnost Jetblue Airways se dohodla na převzetí Spirit Airlines za 3,8 miliardy dolarů vloni v červenci. Spojením vznikne pátá největší letecká společnost ve Spojených státech. Nedávno se však objevila zpráva, že spojení obou dopravců by mohlo být americkými úřady zablokováno z důvodu obav z narušení hospodářské soutěže.

Témata