JetBlue a Aer Lingus budou spolupracovat

06.02.2008 - USA & KanadaAmerická nízkonákladová společnost JetBlue se dohodla s irskou leteckou společností Aer Lingus na obchodní spolupráci. Dohoda, která propojí rezervační systémy obou dopravců, vstoupí v platnost 3. dubna 2008. Nová unikátní spolupráce mezi nízkonákladovými společnostmi umožní cestujícím rezervovat jedinou letenku mezi Irskem a 40 destinacemi v USA, využívajíc pro přestup domovskou základnu JetBlue, letiště JFK v New Yorku. K rezervaci letenek bude sloužit internetový portál Aer Lingus, na který budou přesměrování také klienti ze stránek JetBlue poptávající let do Evropy.

Cestující na letu z Irska do USA budou moci po absolvování celního odbavení na JFK odevzdat zavazadla na tranzitní přepážce společnosti Aer Lingus a zároveň se i odbavit na vnitrostátní let v rámci sítě JetBlue. Cestujícím v opačném směru dohoda umožní odbavení zavazadel až do konečné destinace v Irsku už na výchozím letišti. V New Yorku pak pohodlně přestoupí z vnitrostátního letu společnosti JetBlue na dálkový let operovaný Aer Lingus.

Lety v rámci sítě linek JetBlue budou operované letadly Airbus A320 a Embraer 190, které nabízejí na svých palubách v sedačkách zabudovaný zábavní systém umožňující pasažérům sledovat celkem 36 televizních kanálů a poslouchat široký výběr rozhlasového vysílání XM Satellite Radio. Na letech společnosti Aer Lingus mezi Dublinem a New Yorkem operují letadla Airbus A330-300 třikrát denně, z toho jeden let má mezipřistání v Shannonu.

Témata