JAT Airways otevřely linku do Abú Dhabí

10.05.2009 - EvropaSrbská letecká společnost JAT Airways slavnostně zahájila pravidelné lety z Bělehradu do Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-300 s mezipřistáním v kyperské Larnace. Odlety z Bělehradu jsou vždy v úterý a ve čtvrtek, zpět z Abú Dhabí letoun startuje vždy ve středu a v pátek.

Naposledy měl Bělehrad přímé letecké spojení s Abú Dhabí v roce 1988. JAT Airways jsou v pořadí 44. leteckou společností, která pravidelně létá na mezinárodní letiště v Abú Dhabí. Cestujícím ze Spojených arabských emirátů nabízí JAT Airways možnost letů do dalších evropských destinací s přestupem v Bělehradu.

JAT Airways vznikly v roce 1927 jako Aeroput. Po 2. Světové válce společnost obnovila lety v roce 1947 jako JAT - Jugoslovenski Aerotransport. V roce 1992 byla společnost kvůli mezinárodním sankcím vůči Srbsku nucena zastavit všechny mezinárodní lety a létat jen na vnitrostátních linkách. K obnově mezinárodní přepravy došlo v roce 1994. Další kratší embargo na lety přišlo v roce 2000 v souvislosti s válkou v Kosovu. V roce 2003 společnost změnila svůj název na současné JAT Airways.

Témata