Japonsko ruší omezení cestování a očekává silné oživení poptávky po létání

22.09.2022 - Asie & AustráliePodle šéfa letecké společnosti Peach Aviation, Takeaki Moriho, v rozhovoru pro agenturu Reuters, zažije Japonsko v příštích týdnech prudký nárůst zájmu o cesty letadlem. A to zejména ze strany zahraničních návštěvníků ostrovní země.

Moriho vedou k tomuto přesvědčení dva důvody. Nejdůležitějším z nich je dnešní oznámení japonské vlády, že ruší dosavadní limity příjezdu do země ze zahraničí z důvodu pandemie koronaviru. Japonsko uplatňovalo jedny z nejpřísnějších opatření na světě a prakticky do června letošního roku blokovalo vstup do země cizím návštěvníkům. Od června začalo s postupným uvolňováním opatření. Stále však dosud platí maximální limit 50.000 cizinců, kteří mohou za jediný den vstoupit do země. Ti si navíc musí v Japonsku předem rezervovat ubytování skrze určené cestovní agentury. To vše má být od 11.října minulost.

Druhým důvodem, který jistě zcela zvýší zájem o návštěvu ostrovní země, je rekordně slabý jen. Ten se ve čtvrtek dostal na 24 leté minimum vůči americkému dolaru.

hrad Tsu, duben 2014 (autor: 663highland, Wikimedia Commons)

Peach Aviation je japonská letecká společnost založená v roce 2011 dopravcem All Nippon Airways (ANA) a investičním fondem First Investment Group z Hongkongu. ANA vlastní 78% podíl v Peach Aviation. Společnost má flotilu 37 letadel výrobce Airbus. Létá převážně na vnitrostátních tratích, ale v jejím seznamu obsluhovaných destinací figurovala kromě Hongkongu i Šanghaj, Seoul a Bangkok, stjeně jako Tchaj-pej a Kaohsiung na Tchajwanu.

Airbus A320 společnost Peach Aviation, leden 2017 (autor: 湯小沅 , Wikimedia Commons)

Témata