Jakub Puchalský jmenován do představenstva Letiště Praha

14.07.2020 - Česká republika



Novým členem představenstva Letiště Praha, a.s., se od 1. července stal Jakub Puchalský. Nahradí dosavadního člena představenstva Milana Špačka, který zůstává ve společnosti Letiště Praha a nadále bude působit na pozici výkonného ředitele pro bezpečnost. O změně dnes informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě.

Jakub Puchalský (foto: Letiště Praha)

Jakub Puchalský působí na letišti téměř šest let. V roce 2014 nastoupil do společnosti Český Aeroholding, kde byl zodpovědný za korporátní a marketingovou komunikaci. Po spojení Českého Aeroholdingu a Letiště Praha v roce 2018 se stal výkonným ředitelem korporátní komunikace, marketingu a zákaznické zkušenosti Letiště Praha a následně v únoru 2020 převzal odpovědnost za neletecký obchod.

V širší známost se Jakub Puchalský dostal v roce 1998, kdy se v 28 letech stal generálním ředitelem České televize. Po zhruba roce a půl však na svou funkci rezignoval poté kvůli sporů s Radou ČT. Poté pracoval v Českém telecomu a v potravinářském koncernu Unilever, kde zprvu řídil komunikaci české a slovenské pobočky, poté působil více než dva roky v holandské centrále společnosti. Následně téměř sedm let pracoval v Raiffeisenbank, kde řídil externí a interní komunikaci. Odtud jeho cesta vedla již na letiště.

Štítky