Israir složil ve prospěch CITIC China zálohu, jednání o Smartwings se protáhnou

04.07.2023 11:39 - Česká republikaBurza cenných papírů v Tel Avivu dnes zveřejnila další dokument, který ji zaslala Israir Group v souvislosti s převzetím Smartwings. Izraelská skupina v dokumentu uvádí, že 3. července složila ve prospěch CITIC China zálohu ve výši půl milionů eur, jak se dříve Israir a CITIC China dohodly. Záloha byla složena prostřednictvím šanghajské burzy.

Israir Group dále uvádí, že vzhledem k složitosti vyjednávání, se obě strany dohodly na prodloužení lhůty k dokončení jednání do 4. srpna 2023. V případě potřeby může být tato lhůta dále prodloužena.

Airbus A320 společnosti Israir Airlines na archivním snímku z roku 2016 na Ben Gurionovu letišti v Tel Avivu, v pozadí Boeing 737 Smartwings (foto: Rami Mizrahi/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

CITIC China drží prostřednictvím Rainbow Wisdom Investments ve Smartwings podíl ve výši 49,92 %. Českými akcionáři jsou Jiří Šimáně a Roman Vik, přičemž každý drží čtvrtinový podíl prostřednictvím společností EH Group, UG Jet 2 a Unimex Group.

Hospodářské noviny minulý týden uvedly s odvoláním na svůj zdroj, že základní podmínkou kupce je získání nejméně 70 % akcií Smartwings.

Témata