Indonesia AirAsia pozastavila na měsíc lety

12.07.2021 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Indonesia AirAsia od 6. července pozastavila na jeden měsíc všechny své vnitrostátní a mezinárodní linky. Vypravovány budou jen lety pro zajištění repatriace obyvatel a k přepravě nákladu. K obnovení pravidelného provozu má dojít opět 6. srpna 2021. Cestující s letenkami na období, kdy bude provoz pozastaven, si mohou své lety zdarma přebookovat na jiné termíny, případně letenky zrušit a nechat si připsat zaplacené peníze na kredit u společnosti.

Indonesia AirAsia - Airbus A320 (foto: Sabung.hamster/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Důvodem pozastavení pravidelný letů je nepříznivá epidemiologická situace a rostoucí počet případů onemocnění Covid-19 v Indonésii. Od poloviny června zaznamenává Indonésie raketový růst počet nakažených. V posledních dnech je hlášeno 35-38 tisíc nakažených denně a 800-1000 úmrtí denně. V této souvislosti indonéské úřady rovněž zavedly dvoutýdenní lock-down na ostrovech Jáva a Bali.

Před pozastavením letů Indonesia AirAsia létala na celkem 16 linkách, z toho 12 vnitrostátních. Podle dat OAG největší kapacitu měla na lince z Jakarty na ostrov Bali. Společnost má ve své flotile 25 letadel Airbus A320.

Témata