Indický low-cost objednal letouny Airbus 380-800

15.06.2005 - Asie & AustrálieIndické low-cost aerolinie Kingfisher Airlines objednaly u Airbus Industrie 15 dálkových letadel. Společnost uzavřela kontrakt na pět letadel Airbus 330-200, která budou dodávána od třetího čtvrtletí 2007 a která budou sloužit na regionálních linkách do jihovýchodní Asie. Pevně bylo objednáno i pět obřích letadel Airbus 380-800. První z nich přijde do flotily v roce 2010. O dva roky později se aerolinie stanou provozovatelem letadel typu Airbus 350-800. Spolu s megalinery budou sloužit na dálkových linkách.

Vijay Mallya a Noël Forgeard
Vijay Mallya z Kingfisher Airlines a Noël Forgeard z Airbus SAS.
(Foto: Airbus SAS/P. Masclet)

Kingfisher Airlines jsou jedny z nejnovějších indických leteckých společností. Svým cestujícím poskytují veškerý palubní servis, sedadla v jejich letadlech Airbus 320-200 jsou vybavena obrazovkami, které každému cestujícímu nabízí možnost výběru z deseti kanálů, ale i přesto jsou tyto aerolinie zařazovány mezi low-cost dopravce. V porovnání s evropským low-cost stylem cestování, se pro ně ale spíše hodí označení společnosti, jež kombinuje vysokou úroveň servisu s relativně nízkými cenami letenek.

Kingfisher Airlines - Airbus A380
Airbus A380 v barvách Kingfisher Airlines. (Foto: Airbus SAS)

Hodnota všech patnácti letadel překračuje tři miliardy dolarů. Objednáním dálkových letadel se Kingfisher Airlines připravují na liberalizaci letecké dopravy v Indii, která se nyní zdá být již nevyhnutelná. Počet cestujících přepravených na domácích ale i mezinárodních linkách roste úchvatným tempem a tamní vláda hodlá tento vývoj podpořit důležitými reformami v oblasti letecké dopravy. Předseda představenstva mateřské společnost UB Group ve svém projevu mimo jiné uvedl, že nemá naprosto žádné pochybnosti o tom, že Kingfisher budou v roce 2010 schopné tyto letadla naplnit cestujícími. Airbus 380-800 se po svém dodání objeví i na nově zprovozněné lince Bombaj – New York. Letadla bude velkoryse uspořádáno pro dopravu 496 cestujících ve třech třídách.

Štítky