Icelandair ukázal první letoun v novém livery

30.01.2022 - EvropaIslandská letecká společnost Icelandair v pátek zveřejnila snímek prvního letadla v novém livery. Jedná se o Boeing 737 MAX registrace TF-ICE, který získal nový lak v anglickém Norwichi a v pátek přeletěl do Keflavíku. Do konce února mají nové barvy obdržet další čtyři Boeingy 737 MAX. Přelakování dalších letadel má probíhat postupně podle jejich plánu údržby.

První letadlo Icelandair v novém livery (foto: Icelandair)

Nové livery nemá být na všech letadlech stejné, ocasy letadel budou v pěti různých barvách, které jsou podle Icelandair inspirovány jevy v islandské přírodě. První 737 MAX má blankytně modrou variantu ocasu. Další barevné varianty jsou: boreální modrá, purpurová, zlatožlutá a zelená. Podle marketérů společností například boreální modrá odkazuje na polární záři, zlatožlutá představuje odrazy slunce od vodopádů a ledovců a také vroucí magma sopek.

Podle společnosti mají nové barvy přinést kompletní osvěžení značky Icelandair. Od poslední změny livery uplynulo již 23 let. Dosavadní livery bylo představeno v roce 1999 s cílem oprostit se od dřívější image aerolinie zaměřené na batůžkáře, která nabízí levné lety do Ameriky. Tomu měla napomoci solidní tmavě modrá v kombinaci se žlutou zdůrazňují zaměření na business klientelu. Nyní se zdá, že se Icelandair vrací novým livery připomínajícím low-cost aerolinii zpět.

Vizualizace letadel v dalších barvách nového livery (foto: Icelandair)

Icelandair se v pátek rovněž pochlubil, že do nových barev upravil jídelnu na letišti v Reykjavíku, ze kterého létají vnitrostátní linky a lety do Grónska. Vedle nových barev společnost kladla důraz na udržitelnost použitím recyklovaných materiálů a repasovaného nábytku.

https://www.youtube.com/watch?v=pW7KjdYrpSE

Uprava jídelny na letišti Reykjavík do nových barev (zdroj: Icelandair/YouTube)

Témata