HiSky otevře linku do Frankfurtu, bude létat ze Satu Mare

02.04.2021 - EvropaMoldavská společnost HiSky oznámila zahájení pravidelných letů do Frankfurtu. Novou linku bude aerolinie provozovat z rumunského města Satu Mare. Nové spojení bude operováno dvakrát týdně, vždy v pondělí a v pátek, letounem Airbus A320.

HiSky - Airbus A320 (foto: HiSky)

Bude se jednat již o druhou linku ze Satu Mare, které leží na severozápadě Rumunska v blízkosti hranic s Maďarskem a Ukrajinou. V únoru společnost oznámila zahájení letů z tohoto města na pařížské letiště Beauvais. Linka má být zahájena 28. dubna 2001.

Společnost HiSky založili začátkem loňského roku Iulian Scorpan a Victor Sula spolu s dalšími investory. V průběhu udělení osvědčení leteckého provozovatele zjistily moldavské úřady nesrovnalosti, a tak byla společnost nucena zahájení letů odložit. Provozní licenci získala nejdříve v prosinci 2020 v Rumunsku a poté v únoru letošního roku v Moldávii.

První komerční let uskutečnily HiSky až 5. března 2021. Jednalo se o charterový let s turisty z Kišiněva do egyptské Hughady. V současnosti je flotila tvořena jedním Airbusem A319 a jedním A320.

Témata