Harmony Airways zastaví všechny své lety

29.03.2007 - USA & KanadaKanadská letecká společnost Harmony Airways zastaví po čtyřech letech provozu 9. dubna 2007 všechny své lety. Pravidelné lety do Toronta budou ukončeny již 30. března.Rozhodnutí přišlo jen týden po dřívějším oznámení o redukci flotily na tři letouny Boeing 757-200 v nadcházející letní sezóně.

Podle kanadského deníku The Globe and Mail je zastavení letů zejména to, že obchodní model Harmony Airways nefungoval. Vizí zakladatele aerolinie, kanadského podnikatele čínského původu Davida Ho Ting-kwoka bylo poskytování kvalitních služeb za přijatelné ceny. To však vede k vysokým nákladům k porovnání s konkurenčními společnostmi. Vzhledem k tomu, že aerolinie byla zcela vlastněná svým zakladatelem, nezveřejňovala žádné finanční výsledky. Podle různých spekulací však byla v poslední době ztrátová.

Harmony Airways vznikly v roce 2002 jako HMY Airways. V témže roce společnost zahájila svůj provoz. V první fázi se aerolinie zaměřila na vnitrostátní linky a lety do USA. Zakladatel společnosti David Ho dříve uváděl, že v další fázi jeho aerolinie zahájí dálkové lety. Byly zmiňovány lety do Londýna, později do Manchester a také otevření linek do Číny.

Témata