Hana Černochová končí jako ředitelka Letiště Praha

20.04.2007 - Česká republikaPodle tiskové zprávy Letiště Praha vydané dnes odpoledne požádala Hana Černochová ministra dopravy Aleše Řebíčka o uvolnění z funkce generální ředitelky Letiště Praha. „S ohledem na připravovanou transformaci a chystanou privatizaci společnosti, která bude nejméně stejně náročná jako předchozí období, je nyní poslední vhodný moment pro výměnu. Ministr dopravy předložil Haně Černochové několik nabídek. Řešení, které preferuje ministr i dosavadní generální ředitelka Letiště Praha, je, že zůstane ve vedení této společnosti na pozici finanční ředitelka,“ uvádí se v tiskové zprávě.

„Z návratu do oblasti financí i z možnosti nebýt nositelem vrcholové zodpovědnosti cítím velkou úlevu. Věřím, že moje budoucí práce i zkušenosti budou i nadále přínosem podniku a podporou mému nástupci i že ministr dopravy bude mít šťastnou ruku při jeho volbě,“ sdělila Hana Černochová. Ministr dopravy Aleš Řebíček ocenil manažerské schopnosti Hany Černochové a uvedl, že by byl rád, kdyby i nadále pracovala ve vedení společnosti.

Termín změny v čele Letiště Praha bude záviset na volbě a časových možnostech nového generálního ředitele. Podle tiskové zprávy může být prvním příhodným termínem 1. červen 2007. K tomuto datu již začátkem roku požádal o uvolnění z funkce dosavadní finanční ředitel Letiště Praha.

Témata