Goldeck Flug spouští sezónní lety z Vídeňského Nového Města na Brač

25.04.2022 - EvropaRakouská letecká společnost Goldeck Flug spustila prodeje sezónních letů mezi rakouským Vídeňským Novým Městem (Wiener Neustadt) a chorvatským ostrovem Brač. Lety hodlá provozovat mezi koncem dubna a koncem října dvakrát týdně letadem Pilatus PC-12 NG s kapacitou 6 cestujících.

Nabídka společnosti cílí na bohatou vídeňskou klientelu, která si ráda dopřeje krátký luxusní prodloužený víkend u moře. Odlety z Vídeňského Nového Města jsou plánovány ve čtvrtky a neděle v 11:00 hodin, odlet nazpět z chorvatského ostrova pak ve 13:30. Cena zpáteční letenky začíná na 1890 euro za osobu. Společnost Goldeck Flug spolupracuje na ostrově Brač s hotelem Lemongarden, který se nachází v přístavu Sutivan. Jedná se o pětihvězdičkový hotel pouze pro dospělé, který nabízí venkovní bazén a soukromou pláž.

Letadlo Pilatus PC 12 NG společnosti Goldeckflug, únor 2019 (autor: Goldeckflug/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-4.0)

Společnost Goldeck Flug byla založena v roce 1991 a disponuje flotilou tří turbovrtulových letadel švýcarské výroby. Dvě letadla jsou typu Pilatus PC-12 NG a jedno Pilatus PC-12 NGX. Sídlo fimy je ve Vídni, k letům používá VIP Terminál letiště Vídeň-Schwechat a letiště ve Vídeňském Novém Městě (Wiener Neustadt/Ost). Společnost se dosud zabývala výhradně obchodní a soukromou charterovou leteckou dopravou, nabídku pravidelných letů pro veřejnost na Brač zveřejnila těsně před pandemií koronaviru a nyní nabídku znovu obnovuje. Nabídka pravidelných letů na Brač je totiž výsledkem nové strategie, se kterou koncem roku 2018 přišel nový management společnosti zastoupený Geraldem Horn-Sacherneggem a Christophem Mosserem.

Témata