Fotbalisté FK Jablonec měli problém s egyptským charterem, požádali o pomoc vládu

24.07.2019 - Česká republikaNedobře si vybral fotbalový klub FK Jablonec leteckého dopravce pro přepravu do Arménie na zápas 2. předkola Evropské ligy s arménským Pjunikem Jerevan. Klub si pro přepravu najal charter egyptské společnosti AlMasria Universal Airlines. Ta na ruzyňské letiště přiletěla s Boeingem 737-400 registrace SU-TCK. Společnost však neměla potřebná povolení pro vstup do vzdušných prostorů Ukrajiny, Ruska ani Běloruska. To se nepodařilo vyjednat ani v průběhu dne a tak letoun s fotbalovým týmem neodletěl.

Boeing 737-400 egyptské společnost AlMasria Universal Airlines, který přiletěl pro fotbalisty FK Jablonec (foto: Centaureax)

Vedení FK Jablonec se nakonec rozhodlo obrátit na českou vládu. “Požádali jsme Vládu ČR o pomoc v této situaci, kdy nám hrozilo neodcestování do Arménie na utkání Evropské ligy. V této krizové situaci, kdy by to mělo neblahý vliv na národní koeficient, jsme využili vládní speciál. Byla by to mezinárodní ostuda. Jsme za tuto pomoc vděčni a náš klub uhradí veškeré náklady spojené s touto cestou,” uvedl mluvčí klubu Martin Bergman.

V mezičase se fotbalisté FK Jablonec přesunuli před pátou hodinou z ruzyňského letiště do tréninkového centra na Strahově k večernímu tréninku na zítřejší zápas. Odtud pak zamířili na vojenské letiště Kbely, kde na ně čekal vládní vládní Airbus A319, se kterým fotbalisté nakonec odletěli do Jerevanu.

Letadlo AlMasria Universal Airlines prozatím zůstává v Praze. Objevily se problémy v dalších státech a Boeing 737-400 se nemůže vrátit zpět do Egypta ani prázdný.

https://www.facebook.com/FKJablonec/photos/a.10152460236360211/10157106807955211/?type=3&theater

Témata