FlyNonstop zařadil do flotily první Embraer 190

18.04.2013 - EvropaZástupci norské virtuální aerolinie FlyNonstop převzali tento týden v Brazílii první letoun Embraer 190 (PH-FNS). Kabina pro cestující je vybavena stovkou sedadel v ekonomické třídě. Provoz letounu bude zajišťován nizozemskou leteckou společností Denim Air, která se specializuje na ACMI pronájmy.


FlyNonstop - Embraer 190 (foto: Embraer)

Podle ředitele FlyNonstop Daniela Lundberga nový letoun umožní společnosti navýšit frekvence letů a rozšířit síť linek provozovaných letadly s vysokým komfortem. FlyNonstop plánuje Embraer 190 nasadit na linky z Kristiansandu do evropských destinací. Stroj by se tak měl objevovat na nových linkách na London City Airport, do Paříže-CDG, Berlína-Schönefeldu, Barcelony, Nice, Palma de Mallorcy, Parmy a Dubrovniku.


Mapa plánovaných linek FlyNonstop (zdroj: flynonstop.no)

Vznik FlyNonstop byl oznámen vloni v říjnu spolu s objednávkou letounu E-190 u brazilského výrobce. Nový dopravce získal finanční podporu na rozlétání nových linek od Kristiansundu ve výši 600 tisíc norských korun. Město doufá, že plánované linky přilákají nové zahraniční turisty.

Štítky