Flydubai zahájil pravidelné lety do 3. města v Polsku

05.11.2023 10:15 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie flydubai uskutečnila v neděli 29. října první let na své nové lince z Dubaje do Poznaně. Boeing 737 MAX 8 registrace A6-FMN byl po příletu do Poznaně přivítán vodní slavobránou. Nová linka bude v zimní sezóně provozována třikrát týdně.

Vodní slavobránou byl přivítán první přílet letadla flydubai na letišti v Poznani (foto: flydubai)

Flydubai je jedinou leteckou společností, která bude provozovat přímé lety z Poznaně do Spojených arabských emirátů a oblasti Perského zálivu. Poznaň je po Varšavě a Krakovu již třetí destinací flydubai v Polsku. Během zimy bude společnost z Dubaje vypravovat do Polska celkem 17 letů týdně.

Viceprezident flydubai Jeyhun Efendi uvedl, že flydubai novou linkou do Poznaně reaguje na obrovský růst poptávky v Polsku, přičemž věří, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících.

Zahájení letů flydubai je také důležitým milníkem pro letiště v Poznani. Nové spojení dodává polskému regionálnímu letišti větší důležitosti. V současnosti je linka do Dubaje nejdelším pravidelným spojem provozovaným z Poznaně. Očekává se, že vedle lidí z Poznaně využijí přímé lety do Dubaje také další obyvatelé Velkopolského vojvodství.

(foto: flydubai)

Témata