Flydubai zahájí pravidelné lety do Petrohradu

11.12.2022 - Asie & AustrálieDubajská nízkonákladová aerolinie flydubai rozšíří začátkem příštího roku své lety do Ruska. Od 20. ledna 2023 bude nově létat z Dubaje do Petrohradu. Nová linka bude provozována denně letouny Boeing 737 MAX 8. S dobou letu 6 hodin a 50 minut se linka do Petrohradu bude řadit mezi nejdelší spoje flydubai.

„Zahájení provozu do Petrohradu poskytne cestujícím z tohoto trhu pohodlnější možnost cestování do Dubaje a dále do sítě flydubai do oblíbených prázdninových destinací, jako jsou Maledivy, Srí Lanka, Thajsko a Zanzibar,“ uvedl Jeyhun Efendi, viceprezident flydubai.

Flydubai - Boeing 737 MAX 8 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Flydubai začaly létat do Ruska v roce 2010, kdy otevřely linky do Jekatěrinburgu a Samary. S novou linkou do Petrohradu bude flydubai létat již do devíti destinací v Rusku. Dalšími ruskými cíli jsou Jekatěrinburg, Kazaň, Machačkala, Miněralnyje Vody, Moskva-Vnukovo, Novosibirsk, Samara a Ufa.

Ve válce na Ukrajině zůstávají Spojené arabské emiráty (SAE) podobně jako většina asijských států neutrální. Zatímco západní státy se snaží, o co největší izolaci Ruska, SAE situace využívají a spolupráci a vazby s Ruskem naopak rozšiřují. Děje se tak i přes Ruskem odpudivé vedení války zahrnující útoky na civilní cíle. V souladu s politickou orientací země tak rozšiřují své lety do Ruska i obě dubajské státní letecké společnosti.

Témata