Flydubai rozšíří lety na Maledivy, začnou létat na ostrov Gan

16.10.2022 - Asie & AustrálieDubajská nízkonákladová aerolinie flydubai oznámila tento týden rozšíření svých letů na Maledivy o druhou destinaci. Od 4. února 2023 začne společnost nově létat z Dubaje na ostrov Gan, který je nejjižnějším ostrovem Malediv. Nová linka bude provozována denně letouny Boeing 737 MAX 8.

„Zahájení denních letů na jižní ostrov Gan poskytne našim cestujícím více možností, jak cestovat na Maledivy. Nová linka zkrátí dobu cesty na ostrov, ať už lodí nebo hydroplánem, pro ty, kteří jsou ubytováni v resortech na jižních atolech. Maledivy jsou i nadále jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinací pro naše zákazníky ze Spojených arabských emirátů, zemí Perského zálivu a států SNS,“ řekl Ghaith Al Ghaith, výkonný ředitel flydubai.

Pobřeží jednoho z ostrovů atolu Addu, jehož součástí je i Gan (foto: Mark Hodson Photos/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Flydubai létají na Maledivy od roku 2013, kdy otevřely pravidelnou linku do hlavního města Male. S novou linkou na ostrov Gan nabídnou na Maledivy v příštím roce celkem 28 letů týdně. Na lety na Gan umístí svůj kód také společnost Emirates, což rozšíří možnosti přestupu na mezinárodním letišti v Dubaji. Flydubai budou po SriLankan Airlines druhou leteckou společností, která bude na tento ostrov pravidelně létat.

Lety na maledivský ostrov Gan lze rezervovat také z Prahy. Ve vybrané dny mají lety dobrou návaznost v obou směrech cesty. Při letu z Prahy trvá každý pátek a neděli cesta 13 hodin 50 minut, přičemž na přestup v Dubaji je 1 hodina a 45 minut. V opačném směru lze letět nejrychleji za 14 hodin a 55 minut, a to každý pátek a neděli. V Dubaji cestující budou přestupovat v rámci Terminálu 3. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Gan se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramů začínají na 19 237 korunách.

Ostrov Gan je součastí atolu Addu. Na poměry Malediv se s plochou 2,25 km2 jedná o velký ostrov. Během 2. světové války byla na ostrově britská námořní a letecká základna. Z Ganu mohou návštěvníci pokračovat do blízkých resortů nebo se vydat na jiné ostrovy v jižní části Malediv.

Nová linka na ostrov Gan bude osbluhována letouny Boeing 737 MAX 8 (foto: flydubai)

Témata