Flydubai plánují přesun na letiště Al Maktoum

18.11.2011 - Asie & AustrálieDubajská nízkonákladová společnost Flydubai plánuje přesun své základny z letiště Dubai International na nové mezinárodní letiště Al Maktoum International, jež je někdy honosně označováno také jako Dubai World Central. Deník Gulf News cituje šéfa Emirates Group a prezidenta dubajského úřadu pro civilní letectví šejka Ahmada Bin Saeeda Al Maktouma, který pro deník uvedl, že v současnosti je prováděna studie přesunu Flydubai na nové letiště s tím, že přesný termín není možné zatím říci. Na letišti je již dokončený terminál, který může být podle šejka Al Maktouma otevřen během tří čtyř měsíců. Přesun na nové letiště by měl Flydubai umožnit plynulé pokračování v dosavadním rychlém rozvoji.

Společnost Flydubai, která zahájila lety v roce 2009, provozuje v současnosti již 21 letadel Boeing 737-800 a létá do 43 destinací. Do roku 2016 má dopravce převzít všech 50 objednaných letounů B737-800. Podle Flight Daily News se FlyDubai již nyní pohlížejí po dalších letadlech, zájem mají především o novou generaci střednětraťových letadel Boeing 737 Max a Airbus A320neo.

Provoz na novém letišti Al Maktoum International byl zahájen vloni v červnu, ale pouze pro nákladní dopravu. Od letošního února je letiště certifikováno i pro odbavení letadel do 60 cestujících, což umožňuje přesunout na letiště privátní a VIP lety z Dubai International. Zatím na letišti pravidelně přistávají letouny Martinair Cargo, další cargo dopravci zatím provozují nepravidelné lety. V roce 2013 se má na letišti Al Maktoum International poprvé také konat Dubajský aerosalon.

Štítky