Flydubai navyšuje lety do Krakova, bude létat dvakrát denně

04.06.2023 14:51 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie flydubai navýší své pravidelné lety z Dubaje do Krakova. Podle polského leteckého serveru Pasazer.com bude dubajský dopravce létat do Krakova mezi 23. červnem a 7. září dvakrát denně. Navýšení letů flydubai do tohoto polského města je vyšší, než bylo původně plánováno. Původně chtěla společnost od 1. července létat na lince z Dubaje jednou denně.

Boeing 737 MAX 8 společnosti flydubai na krakovském letišti (foto: Kgbo/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Zajímavý je samotný letový řád, kdy první denní let bude opouštět Dubaj v 7:10 a druhý denní let má startovat o necelou půl hodinu později v 7:35. Společnost bude lety obsluhovat letadly Boeing 737-800 a 737 MAX 8.

Flydubai v letošním roce výrazně navyšuje svou kapacitu na linkách do Polska. Vedle uvedeného navýšení na lince do Krakova počítá s otevřením nové linky do Poznaně. Ta by měla být zahájena 29. října a provozována třikrát týdně letadly Boeingy 737. Poznaň bude po Varšavě a Krakovu třetí destinací flydubai v Polsku.

Krakovské letiště Jana Pavla II. má vedle spojení s Dubají díky lince flydubai také pravidelné lety do Abú Dhabí. Přímé lety do hlavního města Spojených arabských emirátů zajišťuje dvakrát týdně společnost Wizz Air.

Témata