Flotila Turkish Airlines se rozrostla na 400 letadel

09.03.2023 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines převzala koncem února své 400. letadlo, které bude provozovat. Jedná se o Airbus A350-900 registrace TC-LGH v konfiguraci pro 329 cestujících. Letoun byl dodán výrobcem 24. února a do běžného provozu nasazen 4. března na lince z Istanbulu do Vancouveru.

400. letadlo ve flotile Turkish Airlines (foto: Turkish Airlines)

Ještě před tím však byl A350 pokřtěn jménem „Tek Yürek“, v překladu „jedno srdce“. Jméno bylo vybráno na základě ankety na sociálních sítích. V zadní části trupu pak byl letoun opatřen nálepkou „400th Aircraft“.

U příležitosti uvedení svého 400. letadla uspořádaly Turkish Airlines 4. března speciální vyhlídkový let pro rodiny, které byly evakuovány z měst postižených nedávným ničivým zemětřesením. Tohoto letu se zúčastnili také generální ředitel společnosti Bilal Ekşi a předseda představenstva Ahmet Bolat.

Flotila Turkish Airlines se za posledních sedm let zvětšila o stovku letadel. V době pandemie Covid-19 se rozšiřování flotily dočasně zpomalilo. Nyní se turecký dopravce opět vrátil k rychlé expanzi.

Témata