FlightFacts vyhodnotil Smartwings za červenec jako 2. nejdochvilnější aerolinii v Evropě a 4. na světě

20.08.2021 - EvropaServer FlightFacts zaměřující se na statistiky z odvětví letecké dopravy zveřejnil ve středu statistiku leteckých společností, které létají nejpřesněji podle svého letového řádu. Ve zveřejněném žebříčku za červenec zabodovala česká letecká společnost Smartwings.

V rámci Evropy se umístily Smartwings jako druhý nejpřesnější dopravce. Podle serveru 94,6 % letů Smartwings dorazilo na cílové letiště na čas. Za nejpřesnější evropskou leteckou společnost byl vyhodnocen německý Eurowings. V celosvětovém žebříčku se Smartwings umístily na čtvrtém místě za společnostmi Eurowings, Safair a Fuji Dream Airlines.

Server FlightFacts na základě dat společnosti OAG a dalších svých zdrojů analyzoval lety 288 leteckých společností z celého světa. Do žebříčku byly zařazeny jen aerolinie, které uskutečnily více než 1000 letů. Lety, které přistály oproti plánovaným časům o 15 a více minut později, byly vyhodnoceny serverem jako zpožděné.

První dvacítce nejpřesnějších dopravců na světě dominují evropské a asijské letecké společnosti. Do dvacítky se nedostala žádná severoamerická aerolinie, z Latinské Ameriky se do žebříčku dostal jen brazilský low-cost GOL. Z Afriky se probojovala na druhé místo jihoafrická aerolinie Safair.

Smartwings - Boeing 737 MAX 8 (foto: Smarwings)

Témata