Fischer a Exim Tours nabídnou klientům přímé lety z Prahy do Akaby v Jordánsku

22.02.2023 - Česká republikaCestovní kanceláře Fischer a Exim Tours informovaly, že na jaře nabídnou svým klientům, kteří si zakoupí pobytové nebo poznávací zájezdy leteckou dopravu do Akaby. První charterový let do tohoto jordánského letoviska odstartuje z pražského letiště Václava Havla 1. května 2023.

Lety bude zajišťovat svými Boeingy 737-800 česká letecká společnost Smartwings. Přímý let do letoviska na jordánském pobřeží Rudého moře bude trvat přibližně 4 hodiny, zpáteční pak 4,5 hodiny. Z Prahy budou klienti odlétat ve 13:00, zpět z Akaby v 19.25 každé pondělí až do 30. října.

Pohled z hotelu v Tala Bay na Rudé moře a západ Slunce nad protějším břehem Akabského zálivu (foto: Martin Nikolaj Christensen/Flickr - CC BY 2.0)

„Jordánsko je země, která v sobě dokonale spojuje bohatou historii, kulturu a krásnou přírodu s koupáním na nádherných plážích Rudého moře. Je to ideální destinace na poznávání, proto jsme ji zařadili do naší nabídky,“ uvedl Jan Bezděk, tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

„Vítáme, že dvě největší české cestovní kanceláře CK Fischer a CK Exim Tours rozšiřují nabídku destinací o další atraktivní novinku - Akabu v Jordánsku, kam bude možné letět z Prahy přímým letem. Smartwings bude během letní sezony pro CK Fischer a CK Exim Tours provozovat lety ze 4 českých letišť do pěti desítek destinací,“ řekl Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Jordánsko má necelých 30 kilometrů pobřeží Rudého moře a největším sídlem je v této oblasti Akaba s přibližně 150 tisíc obyvateli. Město je jediným jordánským přístavem u Rudého moře, rozvíjí se také jako turistické letovisko. Leží nedaleko hranic s Izraelem a jeho letoviska Ejlát. Akaba je vybavené vyspělou infrastrukturou, letištěm, obchodními domy i golfovými hřišti. Přibližně 20 km jižně od Akaby se nachází záliv Tala Bay, který nabízí dlouhé písčité pláže, hotely, sportovní zařízení a rekreační přístav.

Výhodná poloha Akaby v blízkosti Wádí Rum a Petry z něj činí oblíbený vstupní bod pro turisty při poznávání Jordánska. Wádí Rum je poušť s působivými červenými skalami, která je řazena mezi nejkrásnější pouště na světě. Další o něco vzdálenější atrakcí je světoznámé skalní město Petra.

Poušť Wadi Rum je známa řadou nádherných scenérií (foto: ChiemSeherin/Pixabay)

Pro vstup do Jordánska je vyžadován cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu a turistické vízum, které je ovšem poskytováno zdarma. Klienti cestovních kanceláří Fischer a Exim Tours pouze před odletem dodají základní údaje: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, datum expirace. Turistická taxa se neplatí. Očkování ani testy na Covid-19 nejsou požadovány.

Klienti Fischer a Exim Tours mají v Jordánsku na výběr ze všech kategorií hotelů, včetně 5 hvězdičkových resortů přímo na pláži. Cena týdenního pobytu v 5* hotelu Grand Tala Bay začíná na 20 990 Kč za dospělou včetně All inclusive stravy. V nabídce jsou také dva poznávací okruhy. Během kratšího týdenního okruhu navštíví všechna nejzajímavější místa Jordánska. Delší dvoutýdenní pobyt je rozšířený ještě například o návštěvu Betléma, Jeruzaléma a další atrakce v sousedním Izraeli.

Témata