Finnair se v květnu vrátí do Nagoje

07.11.2023 14:50 - Asie & AustráliePodle dnešní tiskové zprávy plánuje letecká společnost Finnair začít k 30.květnu 2024 opět létat do japonského města Nagoja (anglicky Nagoya). Nagoja je s 2,3 miliony obyvatel třetím největším japonským městem. Naposledy sem finský dopravce létal před pandemií. Finnair plánuje létat do Nagoje 2x týdně. Pro Finnair to bude v pořadí čtvrté japonské letiště, kam ze své základny v Helsinkách létá. Obsluhuje již totiž obě tokijská letiště Hanedu i Naritu. Kromě toho létá také do Osaky. V létě příštího roku tak Finnair celkem nabídne dvacet letů mezi Finskem a Japonskem týdně.

Tím ovšem novinky z Finska nekončí. Od října 2024 plánuje Finnair obnovit také dřívější charterové destinace. Dvakrát týdně bude Finnair létat do Fara, Fuerteventury a na Lanzarote. Kromě toho začne posílat do Las Palmas širokotrupé letadlo Airbus A350.

Finnair plánuje přidat další tři nové rotace do Dubaje s letadlem Airbus A330. Ovšem nejvíce rotací přidá Finnair do destinací na britských ostrovech. Nejvíce nových letů uvidí Manchester (navýšení o 5 rotací na 14 rotací týdně), Dublin (o 2 rotace na 10 rotací týdně) a Edinburgh (o 2 rotace na 6 rotací týdně). Další rotace přidá Finnair rovněž i na Island. Do Reykjavíku přidá 3 rotace na 7 rotací týdně.

Airbus A350-900 společnosti Finnair na letišti Tokio-Narita, červenec 2018 (autor: Alec Wilson, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata