Eurowings zpřísňuje podmínky tarifu Basic

23.02.2020 - EvropaLetecká společnost Eurowings se rozhodla zpřísnit nabízené služby u základního tarifu Basic. Cestující, kteří si od března zakoupí letenky v tomto tarifu, budou mít zdarma jen online check-in, odbavení na letištní přepážce bude za poplatek. Rovněž dojde k omezením u příručního zavazadla - v tarifu Basic zůstane zdarma zavazadlo o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a nejvyšší váze 8 kg (u plných letů může být cestující v tomto tarifu při nástupu vyzván k jeho odevzdání do zavazadlového prostoru), avšak druhé zavazadlo typu brašna na laptop o rozměrech 40 x 30 x 10 cm, bude již zpoplatněno. Výši poplatku zatím společnost nezveřejnila.

(foto: Eurowings)

K tarifu Basic bude rovněž možné připlatit si za přednostní nástup do letadla. Na základě dotazníkového šetření vidí Eurowings v této službě potenciál, jak dále navýšit své tržby. U cestujících s letenkami zakoupenými před březnem 2020 zůstanou v platnosti podmínky za nichž si letenku koupili.

Spolu se zavedením těchto změn plánuje Eurowings v období od 3. do 15. března spustit marketingovou kampaň, v níž nabídne na tarif Basic 20procentní slevu. Strategicky se tak chce Eurowings přiblížit svým low-cost konkurentům, kteří cílí na cenově senzitivního zákazníka a zároveň dokáží stále více příjmů generovat z prodeje doplňkových služeb.

Štítky