Eurowings spustí linku Salzburk - Amsterdam

06.08.2023 11:55 - EvropaLetecké společnosti se během na poptávku slabé zimní sezóny obecně snaží usilovně najít využití svých letadel a posádek. Jednou z možností jak své zdroje lépe využít, je létat z bohatých aglomerací daleko od hor na letiště v blízkosti lyžařských středisek.

Do této kategorie zapadá i nově plánovaná linka letecké společnosti Eurowings ze Salzburku do Amsterdamu. Společnost Eurowings ji plánuje provozovat 2x týdně a její časy jsou vhodné jak pro krátkodobý víkendový výlet na lyže, tak i několikadenní lyžovačku v Alpách, které jsou v rovinatém Nizozemí populární dovolenkovou destinací a to nejen v zimě, ale i v létě.

Odlety přímého letu ze Salzburku jsou plánovány od 1. prosince a to vždy v pátky v 10:10 a neděle v 17:50. Odlety nazpět z Amsterdamu pak v pátky ve 12:35 a v neděle 20:15. Eurowings plánuje linku obsluhovat letadlem Airbus A320. Prozatím je linka v rezervačním systému společnosti k dispozici do 29.března příštího roku. Cena začíná na necelých 50 euro za jednosměrný let.

Spojení ze Salzburku do Amsterdamu sice nabízí Eurowings již nyní a i po konci března, ovšem jen s přestupem v Hamburku. Přímá linka ovšem zcela jistě osloví řádově více cestujících. Budou z ní profitovat nejen holandští příznivci lyžování a rakouští hoteliéři a vlekaři, ale možná nepřímo i uživatelé německých dálnic. A to i proto, že obrázek auta s holandskými poznávacími značkami, které díky své proslulé relativně pomalé spořivé jízdě napříč Německem vytváří pravidelně špunty rychlejšímu provozu, již dokázal na dálnicích s neomezenou maximální rychlostí rozčílit nejednoho nejen německého řidiče. Zcela jistě to bude obrázek, který se bude i nadále opakovat, ale díky přímé lince do Salzburku snad pár desítek aut týdně se žlutými poznávacími značkami prázdící napříč Německo ubude...

letiště v Salzburku, květen 2019 (autor: SZGwebmaster, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata