Eurowings škrtnul linku z Prahy do Osla

19.10.2023 23:02 - Česká republikaPodle rezervačního systému Eurowings společnost od listopadu nepočítá s pravidelnými lety z Prahy do Osla. Podle systému je poslední přímý let mezi oběma městy plánován na 29. října 2023.

Z Prahy do Osla začal Eurowings létat vloni koncem října. Od svého zahájení je linka provozována čtyřikrát týdně s odlety každé pondělí, středu, pátek a v neděli. Na linku jsou nasazovány letouny Airbus A319 nebo A320.

Přímé lety mezi Prahou a Oslem nejsou k dispozici ani příští léto. Rezervační systém Eurowings nabízí od začátku května jen lety s přestupem v Düsseldorfu.

Dosud na letech mezi Prahou a Oslem létají hned tři letecké společnosti. Vedle Eurowings to dále jsou Norwegian a SAS. Ostřejší konkurence by mohla vysvětlovat ústup německého dopravce z této linky. Norwegian a SAS mají létat mezi oběma městy nadále i v zimním období.

Radnice v Oslo je symbolem norské metropole. Uděluje se zde také Nobelova cena míru (foto: Ryan Hodnett/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0 DEED)

Témata