Eurowings ruší část původně plánovaných rotací z Düsseldorfu do Prahy a Košic

10.02.2023 - EvropaOproti původním plánům na letní sezónu proškrtala letecká společnost Eurowings počty rotací na letech mezi evropskými městy a svými německými základnami v Düsseldorfu, Hamburku a Stuttgartu. Z Düsseldorfu ruší mimo jiné i část rotací do Prahy, Krakova a do Košic.

Místo původně plánovaných 18ti letů do Prahy tak bude Eurowings z Düsseldorfu létat jen 13x týdně. Namísto 3 letů do Košic týdně, zbyly v rezervačním systému jen lety 2 a to od 1.května v pondělky a pátky. Namísto 6 letů týdně bude Eurowings létat do Krakova jen 5x.

Podobně škrtala společnost Eurowings i ze své báze ve Stuttgartu. Cílem škrtů byl mimo jiné rakouský Štýrský Hradec (Graz), původně plánovaný 8x týdně. Nově sem plánuje Eurowings přes léto létat jen 5x týdně a navíc bude linka během letních měsíců mezi 7.7. a 11.9. zcela vynechána. Podobně se společnost Eurowings zachovala dříve i k lince mezi Düsseldorfem a Lincem, kterou postupně spouštěla, rušila, znovu zaváděla než ji definitivně nadobro opustila. Z Lince tak nyní nabízí přes léto 2x týdně pouze lety na Mallorcu. Nicméně Graz má oproti Linci výhodu, že sem Eurowings plánuje umístit jedno své letadlo a létat odtud během léta do turisticky atraktivních destinací u moře. U Prahy se zase spekuluje, že by společnost Eurowings snad mohla během příštích týdnů přijít s informací, že přes vrcholnou letní sezónu přidá 1x týdně let na řecký ostrov Zakynthos. Jisté je ovšem, že z Prahy přidá Eurowings od konce června do začátku září pátou rotaci do Říma-Fiumicina. Nově bude létat do Říma také v úterý v 17:00, odlet nazpět do Prahy je plánován na 19:30.

A právě přesun kapacit na lety z evropských měst do letišť v blízkosti mořských letovisk je zřejmě pravý důvod proč Eurowings ředí na léto rotace mezi evropskými městy a svými německými základnami. Navíc by i letos v létě měly z německých základen vypomáhat uspokojit poptávku po letní dovolené i pronajatá letadla s posádkami společností Avion Express Malta a Air Baltic.

Airbus A320 společnosti Eurowings na letišti v Düsseldorfu, (autor: Jeroen Stroes, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata