Eurowings rozšíří počet destinací z Berlína na dvojnásobek

11.03.2023 - EvropaNízkonákladová aerolinie Eurowings oznámila začátkem tohoto týdně u příležitosti zahájení mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITB výrazné rozšíření letů ze své základny v Berlíně. V nadcházející letní sezóně dojde ke zdvojnásobení počtu destinací na 30.

Airbusy společnosti Eurowings na berlínském letišti Brandenburg (foto: Eurowings)

V rámci letního letového řádu dojde k rozšíření nabídky zejména do severní Evropy. Eurowings bude nově létat od konce března z německé metropole do Göteborgu, Kodaně a Helsinek. Směrem na jih společnost přidává nové přímé linky z Berlína do Grazu, Ibizy, Nice, Porta a na ostrov Zakynthos.

Eurowings rovněž výrazně navýší počet letů do vybraných stávajících destinací. Například na Mallorcu bude společnost létat až třikrát denně, celkově nabídne 20 letů týdně. Nový letový řád obsahuje také více letů na Kanárské ostrovy, konkrétně na Fuerteventuru, Gran Canarii, Lanzarote a Tenerife.

Z hlediska počtu nabízených sedadel na linkách z Berlína jde dokonce o navýšení o 130 %. Eurowings navýšením reaguje na ústup některých konkurenčních aerolinií z Berlína a posiluje tak své postavení v německé metropoli. Společnost bude na berlínském letišti Brandenburg v letní sezóně nově bázovat šest letadel na místo dosavadních tří.

Přehled destinací Eurowings operovaných z Berlína v letní sezóně:

Severní Evropa
Dánsko: Kodaň
Finsko: Helsinky
Švédsko: Göteborg, Stockholm

Střední Evropa
Německo: Düsseldorf, Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart
Rakousko: Graz, Salzburg

Jižní Evropa
Řecko: Heraklion, Kos, Rhodos, Zakynthos
Chorvatsko: Dubrovník, Rjieka, Split, Zadar
Španělsko: Alicante, Ibiza, Malaga, Mallorca,
Kanárské ostrovy:
Francie: Bastia, Nice
Portugalsko: Porto
Turecko: Antalya
Kypr: Larnaka

Blízký východ:
Libanon: Bejrút

Témata