Eurowings požaduje po aktivistech vysokou náhradu škody za ochromení letiště

09.10.2023 21:29 - EvropaNěmecká letecká společnost Eurowings odeslala šesti aktivistům hnutí Letzte Generation (Poslední generace) výzvu k úhradě škody. Podle německého deníku Bild mají aktivisté do poloviny října uhradit 120 tisíc eur (2,9 milionu korun).

Jedná se o náhradu škody za akci Letzte Generation v listopadu loňského roku, kdy došlo k narušení provozu na berlínském letišti Brandenburg a dalších německých letištích. V Berlíně aktivisté přestřihli plot letiště a dostali se na plochu letiště.

Loňské vniknutí aktivistů Letzte Generation na berlínské letiště Brandenburg (foto: Letzte Generation)

Kvůli narušení bezpečnosti byl na dvě hodiny ochromen provoz berlínského letiště. Deset letů muselo být zrušeno a jeden odkloněn do Lipska. Dalších 21 letů mělo zpoždění včetně letadel společností Eurowings, Lufthansy, Austrian a Swiss.

Podle Bildu jsou aktivisté odpovědní za škody společně a nerozdílně. V případě, že náhrada škody nebude v termínu uhrazena, společnost přistoupí k jejímu soudnímu vymáhání. Mluvčí Lufthansy pro Bild uvedl, že Eurowings uplatňuje náhradu škody pro společnosti Lufthansa Group.

Témata