Eurowings posílí dálkové lety z Düsseldorfu

01.02.2018 - EvropaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings chce od začátku zimního letového řádu 2018/19 provozovat sedm dálkových letadel ze základny v Düsseldorfu. Společnost se snaží vyplnit místo, které vzniklo po zastavení letů Air Berlin. Letouny Eurowings nově zamíří z Düsseldorfu do New Yorku a Fort Myers v USA, Havany na Kubě, Cancúnu v Mexiku a Punta Cana v Dominikánské republice. Celkem tak Eurowings nabídne až 140 odletů měsíčně do destinací v Americe a Karibiku.


Eurowings - Airbus A330-200 (foto: Paul Spijkers/Wikimedia Commons - GFDL)

Prozatím Eurowings umístily do Düsseldorfu jedno letadlo pro dálkové trasy a tři další letouny se přidají v dubnu tohoto roku. Se začátkem zimního letového řádu Eurowings převedou další čtyři Airbusy A330, které dosud létaly ze základny v Kolíně nad Rýnem. Všechny dálkové lety Eurowings ze Severního Porýní - Vestfálska tak budou začínat v Düsseldorfu.

„Spádová oblast letiště v Düsseldorfu zahrnuje více než 18 miliónů obyvatel, žádná větší není v celém Německu. Letiště tak má velký potenciál, aby se zde ve spolupráci s Eurowings rozvinula atraktivní síť dálkových tras. Budeme zde proto nejen rozšiřovat nabídku vnitroněmeckých a evropských letů, ale také výrazně posilovat svou flotilu dálkových letounů,“ uvedl Oliver Wagner, obchodní ředitel Eurowings.


Odbavovací hala na mezinárodní letišti v Düsseldorfu (foto: Pixabay - CC0)

Düsseldorf je již dnes největší základnou Eurowings z hlediska počtu bázovaných letadel. „Brzy zde budeme my sami provozovat flotilu čtyřiceti strojů. Máme tedy nejlepší předpoklady nabízet mnoho přípojů na naše dálkové lety,“ dodal Wagner.

Eurowings počítá rovněž s růstem na letišti v Kolíně nad Rýnem, kde se bude do budoucna zaměřovat na krátké a středně dlouhé lety. Společnost počítá s umístěním dalších tří letounů, čímž počet bázovaných letadel vzroste na celkových devatenáct. Růst naplánovaný pro tento rok odpovídá nárůstu o více než 600 tisíc pasažérů ročně. Eurowings rovněž počítá s přijetím dalších zaměstnanců do centrály, která je umístěna rovněž v Kolíně nad Rýnem.

Štítky